Yaşam

Bayraklı’da 23 Nisan şenlikleri başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Bayraklı Belediyesi tarafından 14 mahallede düzenlenecek şenlikler, eğlenceli gösteriler ve oyunlarla başladı. Okullar ikinci ara tatile girerken, ilk gün çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Lider Serdar Sandal, hafta boyunca tüm çocukları birbirinden eğlenceli etkinliklere katılmaya davet etti.

TAM EĞLENCELİ

Her yıl binlerce çocuğu 23 Nisan etkinliklerinde buluşturan Bayraklı Belediyesi, bu yıl 14 mahallede eğlenceli programları çocuklarla buluşturuyor. Okulların ara tatile girmesiyle heyecanı ikiye katlanan coşkulu şenliklerin ilk gününde doyasıya eğlenen minikler, Hacivat-Karagöz’den kostümlü kahramanlara, müzikli eğlenceden spor karşılaşmalarına kadar birçok etkinliğe katıldı. Bu kapsamda Bayraklı’da hafta boyu devam edecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Postacı İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde başladı. Körfez Mahallesi Göksel Arsoy Parkı’nda büyük coşku akşam saatlerinde de devam etti. Çocuklar, kendilerine özel hazırlanan eğlenceli aktivitelerle gün boyu eğlenmenin keyfini çıkardılar. DJ Performansları, Hacivat-Karagöz, Spor Aktiviteleri, Hokkabazlık Gösterileri ve Sihirbaz Gösterileri çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. Aileler de çocuklarının sevincine ortak oldu.

ÇOCUKLAR EĞLENCEYE GİDİN

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl hafta boyunca kutlayacağız. Okulların tatil olmasıyla birlikte başladığımız 23 Nisan şenliklerimizde çocuklarımızın mutluluğuna ortak oluyoruz. Onların neşesi ve gülümsemesi her şeye değer. 23 Nisan’da Bayraklı sahilinde konserler, etkinlikler ve sürprizlerle coşkuyu taçlandıracağız. Tüm çocuklarımızı ve ailelerini şenliğimize bekliyoruz.

HAFTASONU PROGRAMI

Bayraklı’da 23 Nisan şenlikleri kapsamında hafta sonu 5 etkinlik gerçekleştirilecek. Cumartesi (Bugün) 13:00 ve 17:00’de Osmangazi Konferans Salonu’nda 2 gösteri çocuklarla buluşacak. 16 Nisan Pazar (yarın) 13:00 Cengizhan Mahallesi Ekrem Akurgal Parkı, 15:00 Manavkuyu ​​Mahallesi Bahadır Grammeşin Parkı, 17:00 Alpaslan Mahallesi Teras Cafe, çocuk ve eğlence Hacivat – In Karagöz ve sihirbaz gösterilerinin yanı sıra halat çekme, penaltı atışları, basketbol turnuvaları, çuval yarışları gibi renkli etkinlikler de yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

goleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu