Haber

Kayseri Büyükşehir’den yeşil atılım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın insan ve doğa odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanları, park ve bahçeleri ile Kayseri’nin doğal güzelliğini korurken daha yaşanabilir bir Kayseri için birbirinden değerli projelere imza attı. şehir.

Başkan Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kentin yeşil alan ve oksijen depolayan ağaç ve bitki oranını her yıl artırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, 2022’de 80 bin fidan ve 150 bin çalı dikti. şehrin çeşitli bölgelerinde laleler. ve sümbül soğanları ve 2 milyon mevsimlik çiçek dikimi.”

YENİ VE ÇAĞDAŞ PARKLAR

Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri genelinde spor aletleri, yeşil alanlar, bank ve oturma alanları, oyun alanları gibi donatılarla modern parklar kurduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “2022 yılında da yeni parkların üretimine devam etti. Hacılar ilçesine bağlı Erciyes Mahallesi’nde yaklaşık 6 bin metrekare park üretimi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde yaklaşık 20 bin metrekare park üretimine devam ediyor. Ayrıca kent genelinde park ve bahçelere bank, piknik masası ve çöp sepetleri yerleştiren Büyükşehir, çeşitli bölgelerde 500 adet çardak, 500 adet bank, 500 adet piknik masası ve 500 adet çöp sepeti yerleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından parkları yoğun bir şekilde ziyaret eden çocukların unutulmadığını belirten Başkan Büyükkılıç, parklara yeni nesil çocuk oyun parkları ve spor aletleri yerleştirmeye devam ettiklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİRDEN YENİ HOBİ BAHÇELERİ

Büyükşehir Belediyesi’nin emekli vatandaşlardan yoğun ilgi gören ve aynı zamanda gerilimden uzak dururken doğal üretim yapmalarına olanak sağlayan hobi bahçelerinin sayısını artırdığını belirten Büyükkılıç, “Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi mevcut hobi bahçelerine yenilerini eklemeye hazırlanıyor, inşaatı devam eden 1.046 yeni hobi bahçesi yaptı. Bahçesine ek olarak Selçuklu Hobi Bahçesi için 425 adet ilave hobi bahçesi yapıyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerini koruyan ve bu alanda değerli projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi’nin Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin oluşturduğu üçgende yer alan Sultan Sazlığı Milli Parkı’nın çevre düzenlemesini tamamladığını sözlerine ekledi. 2022’de

bulanik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu