Haber

ABD’de Tehlikeli Madde Taşıyan Tren Raydan Çıktı

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde, vagonlarından birinde “tehlikeli madde” taşıyan bir tren raydan çıktı.

CNN’in haberine göre trenin sahibi CSX demiryolu şirketinden yapılan yazılı açıklamada, olayın Philadelphia’nın kuzeybatısında yer alan Plymouth Meeting alanında meydana geldiği bildirildi.

Açıklamada, trenin 40 vagonundan yaklaşık 16’sının yerel saatle sabah 5 sıralarında raydan çıktığı belirtildi.

Ön inceleme raporlarında raydan çıkan vagonlardan birinin “tehlikeli madde” taşıdığına dikkat çekilen açıklamada, bu unsurun sızdığına veya döküldüğüne dair rastgele bir delil bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, tren mürettebatında yaralanan olmadığı bilgisi paylaşılırken, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

CSX temsilcisi Sheriee Bowman da trenin raydan çıkmasının hava durumuyla ilgili olabileceğini ancak kesin sebebinin yetkililerin değerlendirmelerinden sonra anlaşılacağını belirtti.

Polis, kazanın ardından tehlikeli unsurların dışarı sızmasına karşı önlem olarak çevredeki konutların boşaltıldığını duyurdu.

Federal kayıtlara göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl 1.000’den fazla tren kazası oluyor.

Tren kazasında kimyasal element etrafa yayılarak çevre felaketine neden oldu.

3 Şubat’ta, ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Doğu Filistin kasabası yakınlarında, Norfolk Southern’a ait kimyasal madde taşıyan 150 vagonlu trenin 50 vagonu raydan çıkarak patladı. Kazanın ardından kimyasal element etrafa yayılarak çevre felaketine neden oldu ve yüksek oranda zehirli kimyasal nedeniyle bölge sakinlerinin tahliyesine karar verildi.

Kazadan 3 gün sonra evlerine dönebilen bölge sakinleri baş ağrısı, göz yanması, öksürük ve halsizlik şikayeti ile başvurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu