Teknoloji

Nisan ayının ikinci haftasında çıkacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #2

 
Nisan ayının ikinci haftasında çıkacak olan PC oyunları listesine buradan devam ediyoruz. Tekrar çıkacak oyunların listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
 
– Nisan ayının ilk haftasında çıkacak PC oyunları: 2023 – 1 numara
– Nisan ayının ilk haftasında çıkacak PC oyunları: 2023 – #2
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1
 
– Gece Avı (13 Nisan: aksiyon, rol yapma, macera)
 
 
 
Moonlight Games tarafından geliştirilen ve DANGEN Entertainment tarafından yayınlanan aksiyon rol yapma macera oyunu Hunt the Night, 13 Nisan’da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. farklı bölgelere ilerleyerek uçsuz bucaksız bir dünya. Bu oyunda önümüze geniş bir dünya sunulacak ve biz bu geniş dünyada büyük bir maceraya atılacağız. Bu macerada güçlü düşmanlar ve acımasız işverenlerle savaşacağız ve onları yenmeye çalışacağız. Ne kadar çok düşmanı temizlersek ve ne kadar çok düşmanı yenersek o kadar çok avantaj ve ödüle sahip oluruz ve bu avantajlı ödüllere sahip oluruz.
 
Hızlı ve seri oynanış içeriğine sahip olan bu yapımda bir karakteri kontrol edeceğiz ve bu karakter ile geniş bölge ve alanlara hatasız adım atabileceğiz. Oyunda yine sol üst köşede bir sağlık barımız olacak ve kaç farklı özel objenin kullanıldığına dair çeşitli ikonlar olacak. Sağ üst köşede ise oyunda donattığımız ve donatacağımız çeşitli nesneler olacak.
 
 
 
Korkunç ve farklı yaratıkların yer aldığı bu yapımda birçok bölgeye hatasız adım atacağız ve bu bölgeleri bir şekilde keşfetmeye çalışacağız. Oyunda gerilim benzeri bir yapı karşımıza çıkacak ve biz de kılıcımız ve özel yeteneklerimiz ile karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışacağız. Oyunda düzenli düşmanlar ve işveren savaşları yer alacak. İşveren savaşları bildiğiniz gibi gittikçe zorlaşacak. Oyunda her işverenin farklı becerileri olacak ve bu becerileri öğrenmek aslında asıl amacımız olacak. Yani öncelikle işverenle karşı karşıya geldiğimizde nasıl saldırdığını – ne yaptığını ve hangi eylemlerde bulunduğunu öğreneceğiz ve ardından bu hareketlere karşı kendimize bir savunma sistemi oluşturmaya başlayacağız. Bu formda işverenleri yenmeye çalışacağız.
 
Oyunda çeşitli harabelere ilerleyebileceğiz, zindanlara katılıp daha fazla yere ulaşabileceğiz. Aksiyon ve macera ögelerinin yer aldığı bu yapımda bir karakteri kontrol edeceğiz, bu karakteri geliştireceğiz ve yeni yeteneklere sahip olacağız. Oyunda tekrar çevreyi keşfedebileceğiz, çevreden bulduğumuz eşyalar ile birlikte düşmanlara karşı daha etkili olacağız ve yeni nesnelerin kilidini açabileceğiz.
 
 
 
Karanlık işlerin gerçekleştiği ve bu karanlık güçleri yenmeye çalışacağımız bu aksiyon-macera rol yapma oyununda ürkütücü bir yapının izleri sizi bekliyor olacak. Oyunda yukarıdan kamera açısı olacak ve bu bakış açısı ile birlikte haritanın bir bölümüne hakim olacağız. Oyunda yine irili ufaklı düşmanlarla karşılaşacağız, bu farklı düşmanları kılıcımız veya çeşitli aletlerle yenmeye çalışacağız ve bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da temizlemeye çalışacağız. Bu bölgelerdeki düşmanlar.
 
Kıyamet sonrası bir temayı benimseyen ve bu temayı sonuna kadar bizlere aktarmaya çalışan bu yapımda karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor olacak. Oyunda daha çok gece ve karanlık atmosfer olacak, bu atmosfer ile kendimizi savunacağız ve bu dünyada hayatta kalmaya çalışacağız. Karanlığın gücünü kendi çıkarlarımız doğrultusunda kullanmaya çalıştığımız bu yapımda geceyle savaş değil, dost olmaya çalışacağız. Oyunda yine insanlığın yok olması teması yer alacak ve bu tema doğrultusunda çeşitli saldırılar ve planlar gerçekleştirmeye başlayacağız.
 
 
 
Oyunda stalker oyunundan aşina olduğumuz bir cluster olacak. Yine bu oyunda da stalker oyununda olduğu gibi post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalan stalker isimli kümeler olacak. Bundan dolayı oyunlar bu konsept açısından birbirine benzese de doğal olarak diğer türler olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda yine karanlık yollarda yolumuzu bulacak, karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışacak ve yeniden insanlığı kurtarmaya ve yüceltmeye başlayacağız.
 
Hayatta kalanların az olduğu ve çeşitli kümelere ayrıldığı bu kurguda biz hayatta kalanlar olarak bu dünyayı kurtarmaya ve dünyaya hakim olan bu düşmanları ortadan kaldırmaya çalışacağız. Oyunda birçok farklı türde düşman olacak ve düşmanların her birinin kendine has yetenekleri olacak. Oyunda işveren savaşları oldukça değerli olacak ve bu yapım işveren savaşları ile ön plana çıkmayı amaçlayacaktır. Bundan dolayı oyundaki bu işveren savaşlarının ortasında çok çeşitli yaratıklar olacak ve onları yenmek için yukarıda da belirttiğim gibi öncelikle saldırı tarzlarını öğrenmemiz ve bir saldırı tarzı yapmamız gerekecek. buna göre atılım.
 
 
 
Oyunda yine düşmanlara karşı çeşitli atılımlar yapabiliyoruz ve bu atılımları aslında bir nevi komboya bağlayabiliyoruz. Oyunda, çeşitli yakın dövüş silahlarından yeniden kullanabileceğimiz menzilli silahlara kadar çok büyük bir silah cephaneliği var. Bu çok çeşitli silah cephaneliğinden istediğimiz her silahı alabiliyoruz ve düşmanlara karşı koymaya başlıyoruz. Oyunda nasıl bir raid tarzını benimseyeceğimiz tamamen bize bağlı ve biz de buna göre kendi planlarımızı yapıyor ve o tip silahlarda ustalaşmaya çalışıyoruz.
 
Bölüm sonu canavarları ile ön plana çıkan ve onları yenmeye çalıştığımız bu yapımda güçlü bir dövüş sistemi ve hızlı aksiyon deneyimi bizleri bekliyor olacak. Oyunda tekrar bulduğumuz silahları ve araçları yükseltebileceğiz ve cephaneliğimizi dilediğimiz gibi özelleştirebileceğiz. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda rol yapma unsurları olduğu için ekipmanlarımızı hem geliştirebileceğiz hem de upgrade edebileceğiz. Bundan dolayı düşmanlara karşı bu şekilde daha güçlü geleceğiz.
 
Ekipmanların yanı sıra yine oyun içerisinde karakterimizin skillerini ve istatistiklerini arttırabileceğiz. Yani karakter geliştirme ekranı bu oyunda yer alacak; hem karakterimizi geliştirebileceğiz hem de silahlarımızı yükseltebileceğiz. Bu nedenle, oyunda bir yükseltme mekaniği ve yükseltme sistemi bulunacak.
 
 
 
Bunun dışında oyunda farklı yetenekler olacak ve bu yeteneklerin ortasında can çalmak, büyü yapmak, ateş gücünden faydalanmak ve daha fazlası olacak. Bu büyülerin kullanımı da tamamen bize bağlı olacaktır. Menzilli saldırılara büyüler de dahil olacak ve bu büyüleri çeşitli güçlü alanlarda kullanabileceğiz.
 
Oyunda tabii ki genel şekil zindanlar şeklinde karşımıza çıkacak ve bu formda gerçekler farklı zindanlara geçecek, burada düşmanları yenip onları temizlemeye çalışacağız. Çıktığımız o macerada elbette bulmacalar olacak ve bu bulmacaları çözmemiz gerekecek. Bu bulmacaları çözebileceğiz ve bir sonraki alana ilerlemek için farklı düşmanları hatasız yönlendirebileceğiz. Oyunda her bölgenin kendine has yapısı ve zorlukları olacak. Bunun dışında tuzaklar ve platform elemanları da bu yapımda yer alacak. Bir bölge, bulmacaların yanı sıra çeşitli platform zorluklarına da sahip olacak. Dolayısıyla bunları aşmak için doğru zamanda ve gerçek yerde atılım yapmamız gerekecek.
 
 
 
13 Nisan’da çıkacak olan oyun şu anda Steam sayfasında. Dilerseniz Steam sayfasından oyunu istek listenize ekleyebilir ve oyundan çıktıkça bildirim alabilir ve bu oyundan haberdar olabilirsiniz. Bu birinci sınıf aksiyon rol yapma oyunlarını seviyorsanız, bu prodüksiyona bir şans verebilirsiniz.
 
– Shardpunk: Verminfall (13 Nisan: hayatta kalma, taktikler, rol oynama)
 
 
Clockwork Pile tarafından geliştirilen ve Retrovibe tarafından yayınlanan hayatta kalma, taktik, rol yapma oyunu Shardpunk: Verminfall, 13 Nisan’da biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Retro grafiklere sahip bir yapımda sıra tabanlı strateji içerisinde kendimizi bulacağız. aksiyon, rol yapma öğelerini deneyin ve bu oyunda bir savaş sonrası temasını deneyin. Oyunda sağ ve solun tekrar yok edilebileceğini görebileceğimiz gibi kendi yeteneklerimizi de kullanıp bu yetenekleri istediğimiz gibi geliştirip yeni yeteneklerin kilidini açabileceğiz.
Savaştan sonra kaybedilen bir ülkenin görüntüsünü aktaran bu oyunda düşmanlardan kaçacak, canımızı kurtarmaya çalışacak ve çevreyi keşfetmeye başlayacağız. Oyunda hayatta kalma teması ön planda olacak ve bu tema sayesinde çevreyi keşfederken kendimizi bulabileceğiz. Oyunda çevreyi keşfedebileceğiz, hayatta kalmak için çeşitli kaynaklar toplayabileceğiz ve düşman ordularıyla birlikte savaşabileceğiz.
 
 
Sıra tabanlı retro yapımda ise kendi başımıza bir takım oluşturabileceğiz, bu takım ile birlikte grubumuzu kurarken düşmanlarla karşılaşacağız ve çevreyi keşfetmeye başlayacağız. Oyunda strateji, rol yapma ve hayatta kalma unsurları olacak ve bu unsurlar harmanlanarak biz oyun severlere sunulmaya çalışılacaktır.
Birden fazla farklı oyun türünün bir araya geldiği bu yapımda kendi ekibimizi ve kadromuzu kurabileceğiz, istediğimiz karakteri bu gruba dahil edebileceğiz ve bu karakterlerin zekasından yararlanabileceğiz ve bu sayede bize daha fazla içerik sunabileceğiz. Oyunda bu karakterlerin farklı yetenekleri olacak ve biz bu yetenekleri dilediğiniz gibi geliştirebileceğiz. Oyunda yine çok sayıda insan ve ekipman yer alacak. Bu kişilerle etkileşime geçebilecek, onlardan görev alabilecek, hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da diğer insanların kurtulmasını sağlayabileceğiz.
 
 
Oyunda birçok marifet ve nesne olacak. Bu marifetleri ve objeleri kullanmak tamamen bizim işimiz olacak. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda karakterlerin farklı yetenekleri olacak ve bunları gerçek zamanlı ve gerçek mekanda kullanmak zorunda kalacağız. Oyunu yeniden keşfederek çeşitli kaynaklar ve eşyalar elde edebileceğiz. Bu sayede daha fazla donanıma sahip olacağız ve donanımla birlikte hayatta kalma şansımız artacaktır. Bu nedenle bu oyunda çevreyi keşfetmek, çeşitli kaynakları toplamak ve yeni eşyalar elde etmek oldukça değerli olacaktır. Aslında hayatta kalma oyunlarında keşif yapmanın çok değerli olduğunu biliyorsunuz.
Hayatta kalanlardan oluşturduğumuz grupla çıktığımız bu macerada farklı silahları deneyebileceğiz ve bu silahlarla birlikte hayatta kalmak için elimizden gelenin en iyisini yapabileceğiz. Oyunda çeşitli kararlar bize sunulacak ve bu kararları kendimiz belirleyebileceğiz. Bu kararlarla oyunun gidişatını değiştirip iyi ya da kötü bir çıkışa doğru ilerleyebileceğiz. Oyunda aldığımız bu kararların sonuçlarıyla ilgileneceğiz ve bu sonuçların etkilerini oyun içinde görebileceğiz.
 
 
Oyunda çok detaylı taktiksel unsurlar olacak. Bu taktiksel unsurların ortasında hangi karakterin hangi saldırıya saldırabileceği, hangi karakterin hangi nesneyi kullanabileceği, sağlık paketlerini hangi karakterin kullanabileceği ve daha fazlası gibi seçenekler oyuncu tarafından verilecek. Yani oyundaki karakterler üzerinde çeşitli objeler kullanılabiliyor ve bu objelerin kullanımı tamamen bize bağlı olacak. Hamile kadınlarımızla birlikte oyunda düşmanlarla karşılaşacağız ve bu düşmanları yenmeye çalışacağız.
Oyunda yine farklı bölgeler olacak ve bu bölgelere ilerleyerek farklı temalar ve farklı düşmanlarla karşılaşabileceğiz. Sıra tabanlı taktiksel aksiyon sistemi içerisinde rakip takımla tek tek atılım yapacağız ve atılımlarla birlikte en iyi şekilde hayatta kalmaya çalışacağız ve bu bağlamda karakterleri korumaya başlayacağız. Yine oyunda çeşitli silahlar bulunacak ve yakın dövüş silahlarından uzun menzilli silahlara kadar pek çok silah türü bu oyunda yer alacak. Oyunda elbette en uzun menzilli silahlar tercih edilecek çünkü düşmanlara siper alarak ve yaklaşmadan ateş edebileceğiz ve hem kanatmalarını sağlayabileceğiz hem de kolayca mağlup edebileceğiz. Oyunda bu kanayan konuşma, silahımızla ateş ettiğimizde her elden sonra rakibe belirli bir oranda hasar vermesi ile alakalıdır.
 
 
Oyuna katıldığımız bu macerada kendi başkentimiz işgal edilecek ve düşman orduları bu başkenti alıp buradaki insanları ortadan kaldırmaya çalışacak. Bu çetin savaş atmosferinde hayatta kalmaya çalışacak, çevreyi keşfetmeye başlayacak ve hayatta kalanlarla birlikte kendimizden bir grup oluşturmaya başlayacağız. Oyunda sağı solu keşfederek çeşitli kaynaklar keşfedeceksiniz ve geliştirici ekibe göre oyunda üç farklı bölge olacak. Bu bölgelerin farklı temaları ve farklı düşman türleri bize aktarılacak ve her zaman gelip gidebileceğiz.
Kendi hayatlarımızı riske atıp hayatta kalmaya çalıştığımız bu yapımda taktik tabanlı savaşlar bize eşlik edecek. Bu taktik tabanlı savaşları birçok oyunda görebiliriz. Örneğin XCOM oyununu bu yapıya örnek olarak verebiliriz.
Oyunda yukarıda da belirttiğim gibi kendi kendimize bir takım kurabileceğiz ve sağda ve solda hayatta kalan kişileri bu takıma dahil edebileceğiz. Bölgeyi tekrar keşfetmeye çalışacağız ve etraftan toplanacak çeşitli kaynakları kaydedebileceğiz. Oyunda kendi karakterlerimizi yetiştirebileceğiz, bu karakterlerin becerilerini artırabileceğiz ve düşmanlara daha etkili bir şekilde karşı koyabileceğiz. Bunun yanı sıra oyunda bir craft sistemi de yer alacak. Bu sistem ile yeni içerikler üretebileceğiz ve yeni nesnelerin kilidini açabileceğiz. Bunun için her zamanki gibi çevreyi keşfetmek ve kaynak toplamak gerekecek. Bu sayede etrafta bulduğumuz nesneleri craft sistemi ile birleştirerek yeni eşyaların kilidini açabileceğiz.
 
 
Oyunda deneyimleyebileceğimiz çok fazla içerik olacak. Bu içeriklerle birlikte bir yandan ayakta kalmaya çalışırken diğer yandan sermayemizi işgalden kurtarmaya başlayacağız. Oyunda yine farklı karakterler olacak ve bu karakterlerle etkileşime geçerek onlardan faydalanabileceğiz. Eşsiz yeteneklere ve donanıma sahip olan bu hayatta kalanlar ile çıkacağımız macerada sıra tabanlı aksiyon sistemi büyük önem taşıyacak ve bu aksiyon sistemi ile birlikte en uygun atılımları ve stratejileri gerçekleştirmemiz gerekecek.
Bağımsız geliştirici tarafından bizlere sunulacak olan bu taktiksel rol yapma hayatta kalma oyunu 13 Nisan’da geliyor. Yukarıda da belirttiğim gibi oyun taktiksel rol yapma ile retro grafikleri birleştiriyor ve bizlere farklı bir deneyim sunmaya çalışacak. yandan görüş kamerası perspektifi. Oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz oyunun Steam sayfasından dilek listenizi ekleyebilir ve çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Oyunun Türkiye fiyatı kesin değil ancak çıktığı gün bu fiyat hakkında bilgi sahibi olabileceğiz.
 
– DE-EXIT – Eternal Matters (14 Nisan: Anahtar, bulmaca, keşif, platform oyunu)
 
 
SandBloom Studio tarafından geliştirilen ve HandyGames tarafından yayınlanan bulmaca, keşif, platform oyunu DE-EXIT – Eternal Matters 14 Nisan’da geliyor. Farklı bölgelere taşınabileceğimiz bu oyunda harika bir maceraya atılacağız. ve yeni yerler keşfederek, bu macerada çeşitli kapatma unsurları içeren bölümlere girecek ve bize sunulan hikayenin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Oyunda arka planda bize bir hikaye anlatılacak ve bu mesel kapsamında ilginç bir detayın bizlere sunulması bekleniyor. Bu arka plandaki hikayenin hem orta sahneler hem de diyaloglar aracılığıyla bizlere aktarılacağını söyleyebilirim. Çeşitli sırları ve gizemleri ortaya çıkarabileceğimiz bu oyunda bir karakteri kontrol edeceğiz, bu karakter ile yeni yerlere hatasız girebileceğiz ve bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız.
 
 
Platform ve bulmaca unsurları oyunda çok sık karşımıza çıkacak. Örneğin bir yerden bir yere atlamak için bu platform zorluğunu aşmak tamamen bizim işimiz olacak. Oyunda yine bir çok platform zorluğu olacak ve bu platform zorluklarını çeşitli bulmacaları çözerek aşmaya çalışacağız ve yeni bölüme ilerlemeye başlayacağız.
Gerçekçi bir sanat tarzının benimsenmediği oyunda, çoğunluğu küplerden oluşan bir dünya bizleri bekliyor olacak. Küplerden oluşan dünyaya Minecraft örneğini verebiliriz. İki oyunda olduğu gibi küplerin hem tasarımları hem de oluşumları birbirine benziyor.
Tehlikeli bir dünyaya dalıp bu dünyada sistemi kurtarmaya çalışabileceğimiz çok sayıda animasyon olacak yapıda. Geliştirici ekibe göre bu animasyonlar hareket yakalama teknolojisi ile yapılıyor. Dolayısıyla hem orta sahneler hem de karakterin hareketleri gerçekçi görünecek ve akıcı bir animasyon şeması bekliyoruz.
 
 
Farklı şekilde keşfedebileceğimiz bölümlerin olacağı ve her keşifte zorluğun artacağı oyunda gerçekçi görsel efektler de olacak. Bu görsel efektler sayesinde oyunda büyük bir dünyada olduğunuzu ve büyük bir maceranın içinde olduğumuzu görebileceğiz. Oyunda yine farklı olaylar yaşanacak, bu olayların neler olduğunu ve nedenlerini bulmaya çalışacağız ve finale doğru asıl ilerlemeyi bu hikaye kapsamında başlatacağız.
Dünyayı ve günü kurtarmaya çalıştığımız bu bulmaca platformlu macera oyununda gizlilik unsurları da olacak. Bu zımni unsurlarla birlikte, çeşitli platform oluşturma zorluklarının üstesinden gelebileceğiz, düşmanlardan kaçmaya başlayabileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyunun arkasında ve temelinde bir hikaye olacak ve bu hikaye kapsamında harika bir macera bizleri bekliyor olacak. Tek oyunculu bir yapıyı benimseyen macera oyununda ilginç bir hikayenin bizlere sunulması bekleniyor.
 
 
Beklenmedik olaylarla karşılaşabileceğimiz ve çeşitli maceralara atılabileceğimiz bu oyunda bu dünyanın sırlarını çözmeye çalışacağız, bu sırları çözerken çeşitli zorluklarla karşılaşacağız ve bu zorlukların üstesinden gelmek bizim işimiz olacak. Bulunduğumuz ortamda birçok bulmaca olacak ve bu bulmacaları çözmek için hem karakteri hem de aklımızı kullanmak gerekecek. Oyundaki bulmacaların zorluk seviyesi artmaya başlayacak. Yani ilk etapta bu bulmacalarla ve platform challenge’larla kolay bir şekilde karşılaşacağız, sonra bu bulmacaların çözülmesinin biraz daha zorlaştığını göreceğiz. Zorlukların artması bizim için rastgele bir sorun değil. Çünkü o zamana kadar oyunun mekaniğini ve yapısını çözüyoruz ve ona göre ataklarımızı gerçekleştirmeye başlıyoruz. Çoğunlukla oyun üreticilerinin bu tasarımı benimsediğini söyleyebiliriz.
Bilim kurgu temalı bu bulmaca macera oyununda birçok platform mücadelesi olacak. Platform zorluklarını aşmak tamamen bizim işimiz olacak. Bu diziler farklı zorluklar şeklinde gelecek. Örneğin bir yerden bir yere atlamak ve o yere ulaşmak için yapboz çözmek, mekaniğin mantığını anlamak, kilitleri açmak, sağdaki ve soldaki butonlara basmak ve daha fazlası bu meydan okumaların ortasında yer alacaktır.
 
 
Heyecan verici bir yapı ve hikayenin bizlere aktarılmaya çalışıldığı bu oyunda her bölge farklı temalara ve zorluklara sahip olacak. İlerleyebileceğimiz ve yeni yeni bölgeler keşfedebileceğimiz yapı içindeki çeşitli sırları ortaya çıkarabileceğiz ve bu sırları ortaya çıkarmak için bulmacaları çözmeye başlayacağız. Oyunda bir karakteri kontrol edeceğiz, bu karakterle büyük bir maceraya atılacak ve bu dünyayı tehlikelerden kurtarmaya başlayacağız.
Yukarıda da belirttiğim gibi ölüm ve ölümden sonraki yaşamı konu alan bu yapımda bilimkurgu teması bizleri bekliyor olacak. Orta sahnelerle desteklenen hikaye bize keyifli bir şekilde aktarılmaya çalışılacak. Yukarıda da belirttiğim gibi bu orta sahneler hareket yakalama teknolojisi ile hazırlanmaktadır. Yani hareket yakalama teknolojisinden kastım gerçekçi bir yapının bize sunulduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu orta sahneler, kişinin eylemleri oyuna aktarıldığında ortaya çıkıyor. Dolayısıyla gerçekçi bir animasyon tarzının karşımıza çıkacağından söz edebiliriz.
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda birçok farklı bölge olacak. Bu alanlara gerçek girişler yapabileceğiz ve çeşitli bulmacaları çözmeye çalışacağız. Oyunda karanlık ve aydınlık bir yapı bizleri bekliyor olacak. Yani bir bölgede hava parlak ve tamamen güneşli ise başka bir bölgede bu havanın kendini tamamen karanlığa bıraktığını yani bölgelerin ortasında zaman ve hava faktörü değişkenlik gösterebildiğini görebiliriz.
DE-EXIT – Eternal Matters’da tekrar çözebileceğimiz bulmacaların ortasında gerçeği taşıyabileceğimiz çeşitli küpler var. Bu küplerle açabileceğimiz kapılar ve mekaniklerin yanı sıra boşluklardan ileri atlayabileceğimiz platform mücadeleleri ve daha fazlası var. Bunları çözmek için öncelikle bölgenin temasını çözmeye çalışmamız ve daha sonra bu bulmacanın mantığını anlayarak bu bulmacalar üzerinde işlemler yapmaya başlamamız olağandır. Normalde biraz kafa yormak gerekir ama bu bulmacaların çok fazla dert edeceğini düşünmüyorum. Oyunun hem yapısı hem de gidişatı gereği bu bulmacalar çok zor olmayacak.
 
 
 
Kısacası platform ve bulmaca mücadeleleri oyunda çok yer kaplayacak. Bu bilmeceleri aşmak için sağa sola göz gezdireceğiz ve mekanın bize sunduğu temayı özümsemeye başlayacağız. Oyunda bir karakteri kontrol edeceksiniz ve bilim kurgu teması bize aktarılacak. Arka planda harika bir hikaye anlatılmaya çalışılan oyunda bu hikaye orta sahnelerle birlikte desteklenecek.
Keşif odaklı bulmaca macera platform oyunu, 14 Nisan’da oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Dilerseniz Steam sayfası şu an açıkken oyunu istek listenize ekleyebilir, oyundan çıktıkça bildirim alabilirsiniz. Oyunun Türkiye fiyatı kesin değil ancak çıktığı gün fiyattan haberdar olabiliyoruz. Bu tarz yapımları ve hikaye odaklı keşif platform oyunlarını seviyorsanız bu oyuna bir şans verip göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler